![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Litografiskt tryck 14145394
*
nr 1414 5394
Henri de Toulouse-Lautrec
(1864-1901), Frankrike
Litografiskt tryck, Bildmått: 56x42, mourlot -76, yttermått inklusive ram: 67x52 cm. Ej signerad
Henri de Toulouse-Lautrec, fransk målare, grafiker och illustratör född 1864 i Albi, död 1901 i Malromé.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 augusti 2021
kl 19:20:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/8 18:44:35
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Henri de Toulouse-Lautrec
Henri de Toulouse-Lautrec, fransk målare, grafiker och illustratör född 1864 i Albi, död 1901 i Malromé.
Läs mer om Henri de Toulouse-Lautrec
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad europa frankrike fransk franska franskt litografier litografiskt tryck
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37
-
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Henri de Toulouse-Lautrec
Henri de Toulouse-Lautrec, fransk målare, grafiker och illustratör född 1864 i Albi, död 1901 i Malromé.
Läs mer om Henri de Toulouse-Lautrec
nr 1414 5394
Henri de Toulouse-Lautrec
(1864-1901), Frankrike
Litografiskt tryck, Bildmått: 56x42, mourlot -76, yttermått inklusive ram: 67x52 cm. Ej signerad
Henri de Toulouse-Lautrec, fransk målare, grafiker och illustratör född 1864 i Albi, död 1901 i Malromé.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 augusti 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/8 18:44:35 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Henri de Toulouse-Lautrec
Henri de Toulouse-Lautrec, fransk mÃ¥lare, grafiker och illustratör född 1864 i Albi, död 1901 i Malromé.Läs mer om Henri de Toulouse-Lautrec
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad europa frankrike fransk franska franskt litografier litografiskt tryck
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37 -
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25